Az egyesület Ajánlások Szakértői anyagok Sajtószoba Kapcsolat Etikai kódex választási kódex
ÚJ FŐTITKÁR AZ MTE-NÉL
A Magyarországi Tartalomszolgáltatók Egyesületének (MTE) új főtitkára 2008. december 1-től Katona Éva, aki Zákai Emőkét váltja a poszton.

Katona Éva 2002-től 2006-ig a Kreatív című marketingkommunikációs havilap főszerkesztője, majd. 2006-tól az [origo] szerkesztője volt. Az MTE főtitkári teendői mellett az ELTE Film-, Média- és Kultúraelmélet doktori programjának hallgatója, és szabadúszú újságíró.

Zákai Emőke a továbbiakban önálló cégtevékenységgel és public relations feladatokkal foglalkozik.

Katona Éva elérhetősége:
E-mail: katonae@mte.hu
Telefon: 06-30-9140-835

- - -

Az MTE szervezeti felépítése

Az MTE elnöke Gerényi Gábor (Index.hu Zrt.), az egyesület elnökségi tagjai Pintér Róbert (Colorplus Kft. Egyszervolt.hu), Paulik Mónika (Kurt Lewin Alapítvány), Rónai Balázs (Napi Online Kft.) és Weyer Balázs ([origo]). Az MTE jogásza Halász Mónika.


Az MTE tevékenysége

Az MTE 2001-ben alakult önszabályozó testület, amelyet a hazai internetes tartalomszolgáltatók – köztük az Index és az [origo] – hoztak létre annak érdekében, hogy a tartalomszolgáltatók egyeztetett és szakmailag megalapozott állásfoglalásokkal, és az önszabályozás eszközeivel járuljanak hozzá a hazai internetes piac fejlődéséhez.

Az MTE határozott törekvése a hatékony önszabályozás, esetenként társszabályozás a digitális tartalomszolgáltatás piacán. Ennek érdekében az MTE kialakította az internetes tartalomszolgáltatás szakmai kódexét, valamint a hazai tartalomszolgáltatás etikai normáinak általánosan elfogadható rendszerét tartalmazó etikai kódexet.  Az MTE meggyőződése szerint az információs társadalom mielőbbi magyarországi kialakulása érdekében minden érintett ágazatban össze kell fognia a piaci szereplőknek, a tudományos szférának, a politikának és a civil szervezeteknek, hogy hazánkban minél többen, minél több csatornán, minél több tartalomhoz férhessenek hozzá, lehetőleg minél olcsóbban. Az MTE a fentiek szellemében, nagyfokú nyitottsággal, ugyanakkor bármilyen politikai befolyástól mentesen, kizárólag a hazai tartalomipar, s szélesebb értelemben a magyar információs társadalom épülésének érdekeit szem előtt tartva végzi szakmai tevékenységét.


Fentieknek megfelelően az MTE állandó tevékenységei a következők:

• internetes panaszbizottság és ad-hoc bizottság működtetése
• weboldalak minősítése a Tartalomszolgáltatási Etikai Kódex alapján
• ajánlások megfogalmazása és nyilvánosságra hozatala az információs társadalmat érintő aktuális
kérdésekben
• jogi tanácsadás, állásfoglalások közreadása
• műhelytanulmányok készítése
• workshopok, kerekasztal-beszélgetések szervezése aktuális szakmai kérdésekről

• az információs társadalmat érintő jogszabálytervezetek véleményezése, értékelése